HSBB

Passief bouwen is bouwen voor de toekomst

 

HSBB uit Bree heeft een tiental toegewijde werknemers en bewijst al jaren dat duurzaam bouwen alleen maar voordelen heeft. Het is niet alleen positief voor ons milieu maar ook voor uw energiefactuur. Zaakvoerder Dirk Bokken: “Onze prefab houtskeletbouw garandeert u een eigentijdse en comfortabele woning die bijzonder weinig energie verbruikt. Zo bespaart u veel geld.”

HSBB was één van de pioniers op gebied van lage energiewoningen en gecertificeerde passiefhuizen. Al in 2001 gooide Dirk Bokken het roer volledig om en koos resoluut voor deze vernieuwende bouwmethode. Toen vele collega's de kat nog uit de boom keken, koos Dirk al voor dit nieuwe concept. Dirk Bokken: “Ik ben nog elke dag blij dat ik toen die keuze maakte. Het is onze rotsvaste overtuiging dat het passiefhuis een gouden toekomst tegemoet gaat. Wellicht wordt het de toonaangevende standaard omdat energie besparen alleen maar belangrijker wordt. Ik woon met mijn gezin in een zelfgebouwde prefab houtskeletbouw en ervaar er elke dag het enorme comfort.” 

Gespecialiseerde partners
 
Ook medezaakvoerder René Heijnen is een grote fan van het concept. Hij woont in een lage-energie-woning net zoals veel van zijn collega’s. René Heijnen:“We hebben een zeer toegewijd team. Iedereen heeft veel interesse in de nieuwste technieken en ontwikkelingen. Dat houdt ons helemaal bij de les. We kunnen ook mooie referenties voorleggen van meer dan 100 gerealiseerde projecten, veelal in prefab houtskeletbouw. Deze staan verspreid over Limburg, de Antwerpse Kempen en Vlaams-Brabant. Vaak werken we samen met regionale partners.  Zo zorgt bouwadviesbureau WPMC van Marc Cuyvers uit Bocholt bijvoorbeeld voor de productietekeningen en stabiliteitsberekeningen. Deze partner staat ook in voor de toelevering van alle bouwelementen.”

 

 Optimale isolatie en luchtdichtheid 
 
Dankzij ons grote knowhow en uitgebreide ervaring leveren we elke keer opnieuw een hoogstaand ecologisch project af. Dirk Bokken: “ We onderscheiden ons vooral door onze gedetailleerde afwerking. Daarbij streven we natuurlijk naar een perfecte isolatie en luchtdichtheid. Ik ben vaak op de bouwwerf om alles minutieus op te volgen. De buitenwanden en het dak blazen we vol met cellulose isolatie, een isolerend materiaal op basis van gerecycleerde papiervlokken. Daarnaast voorzien we alle ramen van drievoudig superisolerende glas. Onder andere door deze maatregelen bedraagt het totale energiegebruik van een passiefwoning ongeveer een kwart van een doorsnee nieuwbouwwoning.”
 
Klaar voor de toekomst

HSBB heeft een langetermijnvisie en kiest daarom voor het modernste materieel. Dirk: “We investeren bijvoorbeeld in speciale bouwkranen en zorgen ervoor dat ons bedrijf groot genoeg is om ook omvangrijke projecten aan te kunnen. Daarbij gaat het niet alleen om privéwoningen maar ook  om appartementen, kantoren en scholen. Met onze drie ploegen kunnen we een project in vijf tot zes maanden tijd afwerken. Zo'n korte bouwtijd is vaak erg belangrijk voor de bouwheer."